AUS - Arbeid Under Spenning
Eller Arbeid Uten Sure(kunder)... Alle har i dagens samfunn gjort seg mer og mer avhengig av at strøm, vi tålerer i mindre og mindre grad at den blir koblet ut. NVE har innført en ordning som skal sørge for at kunden får kompensasjon når strømmen er borte gjennom KILE (kvalitetsjusterte inntektsrammer ved ikke levert energi) ordningen, dette gjør at selv små utkoblinger kan bli relativt dyre for nettselskapet. Da er kanskje AUS aktuelt.
Erfaring og oppdatering
AUS som arbeidmetode krever at man holder kompetansen ved like. Årlig utfører vi 20-30 oppdrag som løses ved bruk av AUS, noe vi har gjort siden slutten av 80-tallet... AUS er for Dragefossen en vanlig arbeismetode som vi benytter i der dette lar seg gjøre med tanke på sikkerheten.
Oppdrag
Vi utfører oppdrag innen de gamle klassene 1 og 2, og har prosedyrer for en rekke type vanlige AUS-oppdrag. Dersom ditt oppdrag er veldig spesielt kan vi til og med utvikle en egen prosedyre for akkurat den jobben.
Ta kontakt
Lurer du på om vi kan gjøre jobben for deg? Ikke nøl med å ta en hyggelig AUS-prat med oss.